English-Persian

User Rating: 5 / 5

Star activeStar activeStar activeStar activeStar active

به همراه متن اصلی اثر به نام The Ninny

همین چند روز پیش، «یولیا واسیلی ‌‌‌‌اِونا » پرستار بچه‌‌‌هایم را به اتاقم دعوت کردم تا با او تسویه حساب کنم .
به او گفتم: بنشینید«یولیا واسیلی ‌‌‌‌‌اِونا»! می‌‌‌‌دانم که دست و بالتان خالی است امّا رودربایستی دارید و آن را به زبان نمی‌‌‌آورید. ببینید، ما توافق کردیم که ماهی سی‌‌‌روبل به شما بدهم این طور نیست؟

 

Read more: ترجمه-داستان کوتاه متشکرم اثر آنتوان چخوف

User Rating: 5 / 5

Star activeStar activeStar activeStar activeStar active

شب پاییزی تاریکی بود. بانکدار پیر، آرام آرام داشت مطالعه می کرد و در ذهن خود میهمانی ای را بیاد می آورد که پاییز پانزده سال پیش ترتیب داده بود. آدمهای باهوشی در آن میهمانی حضور داشتند و مکالمه ای بسیار جالب توجه پیش آمده بود. در خلال سایر مسایل، در مورد مجازات اعدام صحبت کردند. مهمانان، که میانشان روزنامه نگار و تحصیل کرده کم نبود، از نقش بسیار ناپسند اعدام، گفتگو کردند و آن را یکی از ابزارهای کهنه و غیراخلاقی مجازات شمردند. برخی از آنان این تفکر را داشتند که شایسته است که مجازات حبس ابد بطور جهانی جایگزین مجازات اعدام شود.

Read more: ترجمه-شرط بندی از آنتوان چخوف

User Rating: 0 / 5

Star inactiveStar inactiveStar inactiveStar inactiveStar inactive

JOY

IT was twelve o'clock at night.

Mitya Kuldarov, with excited face and ruffled hair, flew into his parents' flat, and hurriedly ran through all the rooms. His parents had already gone to bed. His sister was in bed, finishing the last page of a novel. His schoolboy brothers were asleep.

Read more: ترجمه-Joy-خوشحالی-by Anton Chekhov

User Rating: 0 / 5

Star inactiveStar inactiveStar inactiveStar inactiveStar inactive

سرمشق گیری از نمونه های ترجمه ی مترجمان صاحب نام و صاحب صلاحیت، یکی از شاه کلیدهای موفقیت و کسب خبرگی برای مترجمان تازه کار است. از این رو مقابله ترجمه های خوب با متن اصلی جزیی تفکیک ناپذیر از سیر پختگی و مهارت افزایی مترجمان نو آموز به شمار می رود.

Read more: ترجمه-بخش کوچکی از کار آقای دیهیمی

User Rating: 0 / 5

Star inactiveStar inactiveStar inactiveStar inactiveStar inactive

اگر قصد سفر به خارج از کشور را دارید حتما باید انواع هتل ، اتاق ها و سرویس های آنها را بشناسید تا در زمان رزرو اتاق در فرم ها استفاده نمایید.

متل Motel:

متل تلفیقی است از دو واژه Motor و Hotel و اساساً ماهیت بین راهی داشته و معمولاً خارج از شهرها قراردارد . در تعریف متل می توان گفت که هتلی است که در آن مسافران می توانند با خودروی شخصی وارد شده و حتی خودرو را مقابل درب اتاق خود پارک نمایند . یکی از مشخصه های اصلی متل ها عدم وجود لابی در آنهاست چرا که میهمانان به مجرد وارد شدن به متل بدون نیاز به پیاده شدن کلید اتاق خود را از رسپشن دریافت نموده و مستقیماً به سمت اتاق خود رانندگی می نمایند.

Read more: ترجمه-اطلاعات کامل درمورد هتل‌ها و انواع آنها